Wybierając kocioł do domu – co chciałby wybrać inżynier ogrzewania?

kociol

Producenci kotłów nieuchronnie twierdzą, że ich produkty są najlepsze na rynku, ale jaki system chciałby ludziom „ostry koniec” wybrać sobie? Dowiadujemy się, dlaczego jeden inżynier ogrzewania poszedł do pakietu Alpha FlowSmart.

Rosnące koszty paliwa w połączeniu z prawdziwą troską o emisję dwutlenku węgla sprawiły, że Adam North – właściciel Folkestone’s Boiler Healthcare – aby zastąpić istniejący kocioł Baxi Solo i 145-litrowy zasobnik ciepłej wody we własnym zakresie, przy użyciu nowego Alpha FlowSmart system.

Dom z czterema sypialniami sugeruje już znaczne zapotrzebowanie na gorącą wodę, ale biorąc pod uwagę, że Adam i jego żona Liza mają sześcioro dzieci – w wieku od 12 do 21 lat – wymagane ilości gorącej wody (a także zdolność kotła Aby zaspokoić te potrzeby) stają się jeszcze większe. Wszyscy wyjeżdżają do pracy lub szkoły w ciągu 60 minut od siebie, więc kocioł ma ogromne zadanie dostarczania ciepłej wody rano sam.

Adam został już wprowadzony do FlowSmart przez Alpha Technical Sales Manager, Simon Foord, i był pod wrażeniem potencjału obiecanego przez oferowane pakiety.

FlowSmart dostarczy 18 litrów gorącej wody na minutę, przy 50-60 ° C, przez okres do 30 minut, podczas gdy typowy system kotła można spodziewać się w takim samym tempie równym 9 Minuty – wkrótce spadnie poniżej 40OC.

Testy wykazały również, że FlowSmart będzie wykorzystywał do 25% mniej gazu w dostarczaniu ciepłej wody użytkowej w porównaniu z typowym kotłem systemowym i 200-litrowym, niezrównionym zestawem cylindrów.

Po wyjściu z szafy wylotowej poprzedniej instalacji, która – nawiasowo – była w pełni sprawna, Adam zostawił ją swoim zespołowi (w tym synowi Benowi), aby przeprowadzić montaż systemu Alpha.

piecW zestawie znajduje się kompaktowa komora kondensacyjna nowej generacji CD35C firmy SEDBUK, urządzenie do odzyskiwania spalin firmy GasSaver i 25-litrowy magazyn termiczny (dostępna jest również wersja o pojemności 50 litrów). Kupił również opcjonalny przyrząd do mocowania płyt PremierPack, aby zaoszczędzić czas i wysiłek przy instalacji kotła.

Dzięki szablonowi montażowemu dostarczonemu w pudełku, mocowanie płyty PremierPack zajmowało zaledwie kilka minut, przy użyciu ośmiu śrub mocujących ją do ściany. Adam zawsze stara się promować użycie pakietu PremierPack. Jak stwierdza: „Dodatkowa inwestycja w PremierPack daje nam dodatkowe dwa lata gwarancji na kocioł. Ile kosztowałby rozszerzone koszty gwarancji z innymi kotłami? Jeśli chodzi o mnie, PremierPack to sprytna inwestycja „.

Urządzenie odzyskiwania ciepła spalinowego GasSaver pochodzi z własnego szablonu, który wyraźnie wskazuje, gdzie znajduje się w odniesieniu do szablonu kotła. Pionowe i poziome poziomy zostały dokładnie sprawdzone przed wierceniem otworów dla mocowania Premier Pack i GasSaver.

Zespół instalacyjny skoncentrował się na uruchomieniu wszystkich rurociągów dla wszystkich trzech elementów pakietu FlowSmart.

Kanał został zmodernizowany w całym obiekcie poprzedniego dnia (kiedy stary system został usunięty) – przy 28 mm rurze przechodzącej przez większość domu, zeszedł do 22 mm w celu doprowadzenia do kotła.

Podawana zimna woda, która ostatecznie dostarczy ciepłą wodę do kruszyw, jest podzielona na dwie połowy. Pierwsza część jest wysyłana do GasSaver i dostarczana przez nią, gdzie uzyskuje się ciepło dzięki przechowywaniu ciepła odzyskanego z gazów spalinowych.

Ciepła woda jest następnie kierowana przez wymiennik ciepła miedzianego w magazynie termicznym, gdzie jest ogrzewana dalej przez otaczającą gorącą wodę z układu pierwotnego. Tutaj CWU może osiągnąć temperaturę 80OC.

Ta podgrzewana woda jest mieszana z drugą stroną zimnej karmy (pamiętaj, została podzielona przed dotarciem do GasSaver). Doprowadza to do obniżenia temperatury wody do 30 ° C przed wejściem do kotła, co zapewnia kociołowi mniej pracy przy ogrzewaniu wody użytkowej i gwarantuje przepływ 18 litrów gorącej wody na minutę, przy minimalnej wartości 50 ° C, przy maksymalnie 30 minuty.

Jest to obszar, w którym Adam ma problem … jego ciśnienie zimnej wody nie jest tak dobre, jak mogłoby być. Wynika to przede wszystkim z niezwykłego zjawiska naturalnego w kwietniu 2007 r. – trzęsienia ziemi.

Trzęsienie było na tyle poważne, że uszkodziło strukturę budynku Adama (potrzebny jest komin), a sąsiednia nieruchomość przesunęła się na jego osi o 100 mm.

Jak wyjaśnia Adam: „Uważamy, że drżenie prawdopodobnie rozluźniało staw na rurze przychodzącej. Chociaż nie ma wizualnych dowodów na ten problem, przeprowadziłem test ciśnieniowy i jest oczywisty problem, który należy rozwiązać. Zidentyfikowałem mniej więcej miejsce, w którym wystąpił problem i podejrzewam, że jest to stara rura ołowiowa, która musi zostać wymieniona „.

Jak Adam stara się jak najlepiej wykorzystać jego pakiet FlowSmart, naprawa tej winy jest na jego liście priorytetów.

W tym samym czasie na instalacji zainstalowano dwie osobyto było w pełni pracujące w jeden dzień. Kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że faceci przechodzili przez krzywą uczenia, ponieważ nigdy wcześniej nie zamontowali ani GasSaver ani FlowSmart, jasno widać, że instalacja była prosta.

Jest wiele korzyści, które Adam oczekuje. Ogromna redukcja zużycia gazu będzie na najniższym poziomie, spełniając jego pragnienie, aby pomóc środowisku poprzez ograniczenie zapotrzebowania na zasoby naturalne i emisję, a także – jak stwierdza – czas zwrotu kosztów.

Adam mówi: „Spoglądałem ciężko na prawdopodobne oszczędności, jakie będę mógł dokonać i jestem przekonany, że okres wypłaty w tym systemie będzie znacznie szybszy niż inne oszczędności paliwa dostępne na rynku „Warto zauważyć, że w programie FlowSmart wbudowana została technologia” future-proofing „- szef ds.

Zanurzenia może włączać odnawialne technologie, takie jak turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne. Prawdziwą korzyścią, szczególnie dla mieszkań ośmiu osób, jest to, że FlowSmart zapewnia większą zgodność dostarczania gorącej wody niż alternatywna – gorąca woda, przy dużym natężeniu przepływu, przez dłuższy okres czasu. Jednak premia, która sprawia wrażenie prawdziwego uśmiechu na twarzy Adama? „Mam teraz pół użytecznej szafki!” – wykrzykuje. „Z ośmioma osobami dzielącymi ten dom, dodatkowa przestrzeń magazynowa jest zawsze mile widziana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>